Květen 2009

Husí kůže, Pozor na to, co si přeješ... může se ti to splnit!

8. května 2009 v 17:07 | Alexandra Pappová


HUSÍ KŮŽE

Pozor na to, co si přeješ ...

... může se ti to splnit!


Autor: R.L.Stine
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání:2007

Hlavní postavy: Sam, Clarissa - křišťálová paní, Judita

Sam je vysoká, nemotorná holka a protože se jmenuje Birdová (v překladu Ptáčková), její spolužačka Judita jí pořád provokuje větou:,,Dej si odlet, ptáčku!". Nebo jí Judita s Annou přezdívají Žirafa. Judita jí vlastně vůbec nemá ráda. Při hodině matematiky má jít Sam před tabuli a vypočítat příklad, ale Judita jí zase podrazí nohy. Při hodině vaření jí schválně Judita vylije lepkavé těsto na nové botasky. Po škole jde Sam na kolo, aby vyjezdila tu zlost. Venku potká paní, která se potřebuje dostat do Madisonské ulice. Sam jí tam tedy dovede a cestou se baví. Sam zjistí že paní se jmenuje Clarissa - kříšťálová paní. Když už jsou v Madisonské ulici, chce se Clarissa Sam odměnit a splnit jí tři přání. Sam si tedy přeje být nejsilnější hráčkou basketballového týmu. Další den mají zápas a všechny hráčky z týmu kromě Sam se sotva plazí. Sam je ale stále nešikovná. Druhý den nejsou všechny hráčky z týmu ve škole. Jsou totiž tak slabé, že nedokážou ani dojít do školy. Sam přepadne černé svědomí a chce najít Clarissu. Tu však nikde nenajde, tak se aspoň staví za Juditou, která je také z týmu. Judita jí ale obviňuje z čarodějnictví, protože je jako jediná z týmu zdravá. Sam se naneštěstí prořekne, že by to nikdy neudělala, kdyby na ní nebyla tak ošklivá a rychle uteče z domu. Když vyjde, popadne jí zlost a přeje si zničit Juditu. Náhle se za Sam objeví Clarissa a řekne jí, že její první přání zruší a splní tohle. Sam si jde domů spokojeně lehnout. Když se vzbudí, zjistí, že zaspala a maminka je nevzbudila. Když vyjde z pokoje, zjistí, že nikdo není doma. Sam tedy spěchá do školy. Tam však také nikdo není. Ve městě Sam potká jen Clarissu. Sam jí požádá, aby toto přání zrušila a vyplnila jí poslední přání: aby jí Judita měla za nejsuprovějšího člověka pod sluncem. Čas se vrátí do rána, maminka vzbudí Sam a Sam jde do školy. Judita za ní pořád leze, obléká se jako Sam, má culík jako Sam, chová se jako Sam. Sam to ale pěkně otravuje. Po škole zase potká Clarissu, která jí splní ještě jedno přání. Sam si přeje, aby Clarissu nikdy nepotkala, aby jí místo jí potkala Judita. Judita si přeje, aby se Sam stala ptáčkem. Sam se stane ptáčkem a tím vše skončí.
Knížka se mi líbila, byla napínavá.

Strážci světla, Gotické okno

8. května 2009 v 15:02 | Alexandra Pappová


Strážci světla

Gotické okno

Autor: Ivona Březinová
Ilustrátor: Handy
Nakladatelství: Egmont
Rok vydání: 2008

Hlavní postavy: Rebeka, Julie, Petr, Viki, Xandra

Vše začíná u počítače. Rebeka si zapisuje do počítače tajný deník. Najednou tam však není jediné písmenko a protože její bratr je hrozný šmejdil, obviňuje jeho. Pak si Rebeka náhle vzpomene, že mají úkol z dějepisu. Je 2.2. a zrovna bylo 22:22 hodin, když jí do počítače uhodí blesk, a to zrovna, když mačkala ENTER. Kvůli tomu neměla úkol. Druhý den ve škole si paní učitelka vyvolá její kamarádku Julii, ať jí přečte její úkol. Ta však úkol nemá, protože jim do počítače uhodil také blesk. Učitelka to ale Julii nevěří. Po hodině Rebeka zjistí, že mají s Julií na ukazováčku stejný namodralý puchýř. Rebece se pak na okně objeví žluté sklíčko, které může ovládat. Taktéř Julii, té se ale objeví sklíčko modré. Rebeka také chodí do kouzelnického kroužku, ze kterého se zná s Viki,. Ta má také na prstě modrý bolavý puchýř a doma na okně přilepené červené sklíčko. Rebeka si zase začala psát deník na počítači, když ale dopíše, nějaký virus jí deník překóduje a pak se začnou objevovat zápisky pod podpisem PETR@. Reebeka si myslí, že je to další holka, která má na okně sklíčko a modrý puchýř, zápisky to jen podvrzují. Mezitím se všechny tři šly podívat ke kostelu. kde jsou gotické malované okna, podobné jako na stránce, kde surfovaly ve chvíli, kdy jim vyhořel počítač. U jednoho takového okna najdou Xandru, která má také puchýř, ale své fialové sklíčko dala bezdomovkyni Bertě. Naštěstí ho dostanou zpátky. Na střeše supermarketu se objeví velké přesýpací hodiny, čím víc se přesýpají, tím víc se městem šíří strach.. Učitelé se bojí učit, Rebeka se bojí jezdit výtahem, Rebčina matka jí neche pouštět na brusle kde je voda zamrzlá a jen po kotníky hluboká.... Potom se Rebeka, Xandra, Viki a Julie vydají k tomu samému gotickému oknu, kde našly Xandru, spojí svá sklíčka a ty sama zapadnou co díry v gotickém okně. Ještě tam však škvíra zůstala, kde chybí sklíčko Petřino - zelené. Rebeka se tedy zkusí s Petrou spojit přes počítač, což vyjde. Všech pět se sejde u kostela, kde zjistí že PETR@ naní Petra ale Petr. Petrovo sklíčko zapadne do okna, hodiny se rozbijí a strach pomine. Úkol byl splněn.
Knížka se mi líbila, byla napínavá.

Kočka v hrobce

8. května 2009 v 14:44 | Alexandra Pappová


KOČKA V HROBCE


Autor: Lucy Danielsová
Nakladatelství: Albartos
Rok vydání: 2006

Hlavní postavy: Mandy, James, záhadná kočka, kočka Batšeba, Lizzy, Danie, farář Kolin

Dva kamarádi Mandy a James každý večer hledají ztracenou kočku Batšebu, která sedávala v kostele. Jednou večer na hřbitově potkají Lizzy s jejím dítětem Danielem a zjistí, že také hledají kočku. Lizzy s Danielem hledali krémově šedou, Batšeba však byla velký mourek. Batšeba utekla nejspíš proto, že starý farář umřel a nový farář Kolin, Lizzyin manžel, má na některé kočky alergii. Postupně se záhadná šedá kočka objevuje všem ve městě. Najdivnější však je, že ta kočka nemá žádný stín a jak se objeví, tak i zmizí beze stop. Jednou se záhadná kočka objeví Mandy a Jamesovia začne jim utíkat. Oni poběží za ní až do kostela, kde malý Daniel snědl jed na krysy. Kolin Daniela hned odveze do nemocnice. Pak venku Mandy s Jamesem uvidí Batšebu, která je dovede do hrobky, kde záhadná kočka leží kamenná na hrobu starého faráře. Nakonec se zjistí, že Kolin na Batšebu alergii nemá, nechají si jí v kostele a vše dobře dopadne.
Knížka se mi líbila, byla napínavá a dobrodružná. Doporučila bych jí všem, kterí mají rádi napínavé knížky.

100% Andělé , V ARÉNĚ

8. května 2009 v 14:34 | Alexandra Pappová


100% Andělé

V ARÉNĚ


Autor: Annie Daltonová
Nakladatelství: BB/art s.r.o.
Rok vydání: 2007
Ilustrátor: Není

Hlavní postavy: Melanie, Orlando, Aurelie, Lola

Knížka vypráví o Melanii, dívce, která se stala andělem. V andělské škole má kamarádku Lolu, díky které začne sportovat a dá se do kondice. A když jí Orlando, kluk jejích snů vybere do týmu dobrovolníků, který vyráží zasahovat do Říma, je Melanie nadšená. Skutečnost v Římě je všek úplně jiná, než si představovala. Orlanda a všechny z týmu si odvedou do gladiátorské školy a Melanii si vybere bohatá dívka Aurelie. Od Orlanda Melanie dostane rozkaz Aurelii chránit. Zažije při tom spoustu dobrodružství a Aurelii ochrání, dokonce najde i její dvě ztracená dvojčata. Melanie se v pořádku vrátí zpátky do andělské školy spolu s ostatními z týmu.
Knížka se mi líbila, protože byla dobrodružná a zajímavá. Určitě bych jí doporučila všem holkám.

Úvod

8. května 2009 v 14:14 | Alexandra Pappová

Ahojky!

Vítejte na mém bogísku. Tak, já sem skoro 11-ti letá holka, která ráda čte a celkem jí de čeština ;) Nebaví mě zapisovat knížky a tak jsem si řekla, že ty knížky, které přečtu, zapíšu i sem, abych to usnadila těm, kterým čeština nejde vůbec a číst je nebaví. No, jsou to většinou dětské knížky, které čtu, ale jsou dobrodružné.. prostě to co baví děti. Pište komenty jak se vám zápisky knížek líbily ;)

PAPA