Husí kůže, Pozor na to, co si přeješ... může se ti to splnit!

8. května 2009 v 17:07 | Alexandra Pappová


HUSÍ KŮŽE

Pozor na to, co si přeješ ...

... může se ti to splnit!


Autor: R.L.Stine
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání:2007

Hlavní postavy: Sam, Clarissa - křišťálová paní, Judita

Sam je vysoká, nemotorná holka a protože se jmenuje Birdová (v překladu Ptáčková), její spolužačka Judita jí pořád provokuje větou:,,Dej si odlet, ptáčku!". Nebo jí Judita s Annou přezdívají Žirafa. Judita jí vlastně vůbec nemá ráda. Při hodině matematiky má jít Sam před tabuli a vypočítat příklad, ale Judita jí zase podrazí nohy. Při hodině vaření jí schválně Judita vylije lepkavé těsto na nové botasky. Po škole jde Sam na kolo, aby vyjezdila tu zlost. Venku potká paní, která se potřebuje dostat do Madisonské ulice. Sam jí tam tedy dovede a cestou se baví. Sam zjistí že paní se jmenuje Clarissa - kříšťálová paní. Když už jsou v Madisonské ulici, chce se Clarissa Sam odměnit a splnit jí tři přání. Sam si tedy přeje být nejsilnější hráčkou basketballového týmu. Další den mají zápas a všechny hráčky z týmu kromě Sam se sotva plazí. Sam je ale stále nešikovná. Druhý den nejsou všechny hráčky z týmu ve škole. Jsou totiž tak slabé, že nedokážou ani dojít do školy. Sam přepadne černé svědomí a chce najít Clarissu. Tu však nikde nenajde, tak se aspoň staví za Juditou, která je také z týmu. Judita jí ale obviňuje z čarodějnictví, protože je jako jediná z týmu zdravá. Sam se naneštěstí prořekne, že by to nikdy neudělala, kdyby na ní nebyla tak ošklivá a rychle uteče z domu. Když vyjde, popadne jí zlost a přeje si zničit Juditu. Náhle se za Sam objeví Clarissa a řekne jí, že její první přání zruší a splní tohle. Sam si jde domů spokojeně lehnout. Když se vzbudí, zjistí, že zaspala a maminka je nevzbudila. Když vyjde z pokoje, zjistí, že nikdo není doma. Sam tedy spěchá do školy. Tam však také nikdo není. Ve městě Sam potká jen Clarissu. Sam jí požádá, aby toto přání zrušila a vyplnila jí poslední přání: aby jí Judita měla za nejsuprovějšího člověka pod sluncem. Čas se vrátí do rána, maminka vzbudí Sam a Sam jde do školy. Judita za ní pořád leze, obléká se jako Sam, má culík jako Sam, chová se jako Sam. Sam to ale pěkně otravuje. Po škole zase potká Clarissu, která jí splní ještě jedno přání. Sam si přeje, aby Clarissu nikdy nepotkala, aby jí místo jí potkala Judita. Judita si přeje, aby se Sam stala ptáčkem. Sam se stane ptáčkem a tím vše skončí.
Knížka se mi líbila, byla napínavá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Julča Julča | Web | 24. ledna 2014 v 23:39 | Reagovat

Miluju knížky Husí kůže.. ♥

2 BenyB BenyB | E-mail | 17. ledna 2017 v 8:51 | Reagovat

I found this page on 11th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

3 AFeeryinna AFeeryinna | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 23:07 | Reagovat

Others is capable of a harder erection but cannot maintain it during sexual intercourse.  Use these circumspectly however, while they may lower blood sugar levels, which can be an undesirable effect in men whose blood glucose levels are properly balanced.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama